Шевченківський суд, за поданням прокуратури, таємно заарештував майно відомого іноземного підприємства

В "Інтерфакс-Україна" відбулась прес-конференція на тему: "Таємні судові вердикти, як вирок українському правосуддю", де були оприлюднені кричущі факти порушення законів судовою системою та правоохоронними органами.

 

 

Зокрема, учасники прес-конференції розповіли про факти тиску на підприємство ТОВ "Ві Еф Консалтинг Сервісиз" вітчизняних силовиків, яке відбувається вже більше року, з незрозумілих причин, в порушення норм закону та кримінально-процесуального кодексу. Це спричиняє іміджеві та фінансові збитки і дискредитує Україну в очах міжнародної спільноти.

Див. відео з прес-конференції: https://ua.interfax.com.ua/news/video/544443.html

На початку липня 2018 року керівництво ТОВ "Ві Еф Консалтинг Сервісиз" вже зверталось до громадськості з приводу незаконного тиску на підприємство з боку працівників ДФС.

Див. Тисячі українців можуть не отримати візи внаслідок дій податкової міліції: http://www.ukrpress.info/2018/07/04/tisyachi-ukrayintsiv-mozhut-ne-otrimati-vizi-vnaslidok-diy-podatkovoyi-militsiyi/

Тоді з незрозумілих причин, абсолютно безпідставно слідство почало допитувати співробітників, проводити обшуки, внаслідок яких з офісу компанії були вилучені сервери, комп’ютери та інша техніка, що могло спричинити колапс у системі оформлення міжнародних документів як для українців, так і для іноземних громадян, що мають відносини з нашою державою.

Як нагадав адвокат, партнер АО "Міжрегіональна колегія адвокатів" Володимир Мусієнко, формальним приводом для переслідувань стали відносини однієї з численних фірм-контрагентів, що колись замовляли послуги у ТОВ "Ві Еф Консалтинг Сервісиз" з якоюсь фіктивною структурою. Жодного законного або логічного приводу тиснути на відоме підприємство з іноземним капіталом, яке забезпечує Україні та українцям міжнародні зв’язки, тим більше вилучати майно, у податківців не було і не могло бути.

30 липня 2018 року, задовольняючи численні клопотання адвокатів, Шевченківський районний суд м. Києва виніс очікувану постанову, що передбачала повернення незаконно вилученого майна ТОВ "Ві Еф Консалтинг Сервісиз". Проте вітчизняні правоохоронці і не думали залишати компанію в спокої. А незаконно вилучене майно, попри всі намагання повернути його, так і залишилось у податківців. Можливо, ці ноутбуки вже подаровані подругам, чи дітям інспекторів ДФС, або ж продані на OLX? В будь-якому разі правоохоронці фактично ігнорували всі запити та відмовлялись діяти по закону. Як з`ясувалось – у них в кишені був ще один протиправний козир.

Як повідомив генеральний директор компанії ТОВ "Ві Еф Консалтинг Сервісиз" Георгій Шевченко, лише нещодавно компанії стало відомо, що Шевченківський районний суд столиці ще 3 серпня 2018 року, через три дні після зняття незаконного арешту з майна компанії ТОВ «Ві Еф Консалтинг Сервісиз», тим самим судом знову заарештував його за таким самим поданням того ж самого прокурора!

Фактично тільки зараз, через три з половиною місяці, юристи компанії змогли отримати підтвердження того, що майно знаходиться під арештом. Весь цей час правоохоронці під різними приводами відмовлялись повертати майно та навіть повідомляти про підстави його неповернення. Таким чином, ми бачимо приклад класичного тиску правоохоронних органів разом з судовою системою на бізнес в Україні, з використанням всього арсеналу незаконних прийомів.

Таке зухвале порушення закону викликає подив у юристів.

«Компанії не повідомили про судове засідання, на якому розглядався арешт, не направили судове рішення на адресу власників майна, більше того, судове рішення взагалі не було занесено до реєстру судових рішень, тобто залишилось у таємниці. Такі дії суду і правоохоронних органів, зокрема прокурора – грубе та цинічне порушення норм КПК та законів України», - заявив Володимир Мусієнко. - Відповідальність за ці порушення передбачена законом і ми будемо подавати скарги у всі контролюючі інстанції. Але недосконалість вітчизняного законодавства, відсутність фактичного контролю та відповідальності робить можливим такі кричущі речі»,  наголосив адвокат.

«Таємні судові рішення є дуже небезпечним прецедентом, який загрожує вітчизняному бізнесу і країні в цілому. Фактично, судова система отримує можливість таємно від учасників процесу, виносити сумнівні вердикти, інформацію про які приховувати від суспільства, нахабно порушувати діюче законодавство. Особливо цікаво подивитись на цю практику на тлі підписаного днями Президентом України Закону «Маски-шоу стоп-2», який повинен захистити бізнес від неправомірних дій правоохоронної системи. Тому ми будемо продовжувати боротьбу і зробимо все від нас залежне, щоб ситуація не повторилась, а винні понесли відповідальність. Зокрема, ми підготували звернення до президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, Генерального прокурора та ін. Сподіваємось, що розголос і суспільний резонанс допоможуть відновити справедливість, а Україна збереже обличчя у відносинах з міжнародними партнерами», - підкреслив Георгій Шевченко, генеральний директор ТОВ «Ві Еф Консалтинг Сервісиз».    

Зі своєї сторони, регіональний керівник міжнародної групи компаній VFS Global у країнах СНД та Східної Європи Аміт Кумар Шарма, виступаючи перед журналістами, повідомив:

«Ми є міжнародною компанією, яка має великий досвід роботи в різних країнах світу, і скрізь ми суворо дотримуємося вимог місцевого законодавства. Ситуація, що склалася, погіршує імідж компанії. У зв'язку з арештом обладнання ми не можемо в повному обсязі здійснювати свою діяльність. Крім того, дипломатичні представництва іноземних держав весь час запитують у нас про хід справи, і не можуть зрозуміти чому українська правоохоронна система все ще має до нас претензії».

Довідка:

Ві Еф Консалтинг Сервісиз належить до міжнародної групи компанії VFS Global, яка є найбільшим у світі оператором з технологічного обслуговування урядів та дипломатичних представництв у всьому світі. На сьогоднішній день компанія працює у 141 країні, що розташовані на п’яти континентах, обслуговує уряди 61 країни, включно з МЗС України. Компанія надає послуги у 2763 центрах обслуговування клієнтів по всій планеті. З початку роботи у 2001 році було оброблено по всьому світу понад 182 мільйонів заяв на отримання віз. Ві Еф Консалтинг Сервісиз в Україні співпрацює з 16-ма дипломатичними місіями, МЗС України, та надає свої послуги населенню через розгалужену мережу візових центрів (17) майже в усіх великих містах країни. Компанія допомагає отримувати людям візи всіх типів і обслуговує близько одного мільйона громадян на рік.